Omurga Kırıklıkları

Özellikle ileri yaştaki kişilerin bel ve sırt bölgelerinde kolaylıkla gelişen, şiddetli bel ağrısı ve sırt ağrısının nedenlerinden biride omurgalarda meydana gelen kırıklardır. Ostroporozu (kemik erimesi) olan kişilerde, kanserli hastalarda, düşme ya da hafif zorlama nedeni ile gelişen omurga kırığı tedavileri için aylarca yatak istirahati önerdiğimiz birçok hasta artık kolaylıkla tedavi edilebilmekte ve şiddetli ağrılardan kısa sürede kurtulabilmektedir.

Vertebroplasti Nedir?

Vertebroplasti omurganın ön kısmında bulunan gövde bölümünün kırılması, kanser nedeni ile hasara uğraması ya da doğuştan gelen bazı damar hastalıklarının tedavisi için kullanılan özel bir girişimsel tedavi yöntemidir.

Vertebroplasti işlemi sırasında, lokal anestezi altında ve radyolojik kontrol ile, hasara uğramış olan omurga kemiği içerisine polimetilakrilat adlı kimyasal madde ( kemik çimentosu ) enjeksiyonu yapılır ve kemik sağlam hale getirilir. Hasta aynı gün yada ertesi gün taburcu edilir.

Bir yorum bırakın

Hakkımda

Prof.Dr Özgür Özdemir
İlgi Alanları: Bel Fıtığı, Boyun Fıtığı, Endoskopik Beyin Ameliyatları, Beyin ve Damar Anevrizma Ameliyatları, Omurga Tümörleri, Omurga Kırıkları, Beyin Tümörleri

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 9.00 - 17.00Cumartesi: 9.00 - 14.00Pazar: Kapalı

İletişim

Telefon: 0507 339 72 82Medical Park Antalya HastanesiYol Tarifi

Dr.Hülya Özdemir

Davranış Bilimleri Uzmanı
Daha fazla